Konsultacje, spotkania z rodzicami
Spotkania z rodzicami
Archiwalne informacje o odbytych spotkaniach z rodzicami i ich datach.
Kliknij w tytuł grupy aby wyświetlić informacje. Kliknij ponownie w tytuł grupy aby ukryć informacje - np. +ROK 2020+.
W dniu 07.02.2023 r.:
W dniu 08.02.2023 r.:
W dniu 10.02.2023 r.:
|
Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 r.
Spotkania z rodzicami archiwum
Archiwalne informacje o odbytych spotkaniach z rodzicami i ich datach.
Kliknij w tytuł grupy aby wyświetlić informacje. Kliknij ponownie w tytuł grupy aby ukryć informacje - np. +ROK 2020+.
+ROK 2022 spotkanie nr 3+
W dniu 19.12.2022 r.:
W dniu 20.12.2022 r.:
[collapse]
|
+ROK 2022 spotkanie nr 2+
Uwaga wszystkie spotkania z rodzicami odbywają się stacjonarnie 19.05.2022 r! Jednorazowo spotkanie OpA i OpB odbędzie się razem u Pani Joanny Domańskiej! Spotkania z rodzicami w klasie IV i VIII odbędą się w innym terminie. Zostanie on podany w późniejszym terminie. W dniu 19.05.2022 r.:
[collapse]
|
+ROK 2022 spotkanie nr 1+
Uwaga wszystkie spotkania z rodzicami odbywają się online! Szczegóły zostaną uzupełnione na bieżąco. Wychowawcy klas przekażą Państwu informacje, w przypadku zmiany godziny spotkań!Spotkania odbędą się między 25 - 27.01.2022 r..
W dniu 25.01.2022 r.:
W dniu 26.01.2022 r.:
W dniu 27.01.2022 r.:
[collapse]
|
+ROK 2021 spotkanie nr 4+
Uwaga wszystkie spotkania z rodzicami odbywają się stacjonarnie we wskazanych budynkach szkoły (A lub B). W dniu 15.11.2021 r.:
[collapse]
|
+ROK 2021 spotkanie nr 3+
Uwaga wszystkie spotkania z rodzicami odbywają się stacjonarnie we wskazanych budynkach szkoły (A lub B). W dniu 14.09.2021 r.:
[collapse]
|
+ROK 2021 spotkanie nr 2+
Uwaga wszystkie spotkania z rodzicami odbywają się stacjonarnie we wskazanych budynkach szkoły (A lub B). W dniu 14.06.2021 r.:
W dniu 15.06.2021 r.:
[collapse]
|
+ROK 2021 spotkanie nr 1+
Uwaga - spotkanie w klasie VIII oraz OP odbywa się stacjonarnie. Zapraszamy rodziców wymienionych klas na spotkanie klasowe z wychowawcami w następujących terminach - spotkanie odbędzie się za pośrednictwem aplikacji MS Teams!:
W dniu 19.04.2021 r.:
W dniu 20.04.2021 r.:
Spotkanie stacjonarne w budynku szkoły: W dniu 20.04.2021 r.:
[collapse]
|
+ROK 2020+
Spotkania odbywają się za pośrednictwem aplikacji MS Teams - online! W dniu 27.11.2020 r.:
W dniu 30.11.2020 r.:
[collapse]
|
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 r.
INFORMACJE
Informujemy, że od dnia 01.09.2021 r. na terenie SP Trzygłów działa dziennik elektroniczny firmy Librus.
Dziennik jest dostępny zarówno z poziomu przeglądarki internetowej jak i dedykowanej aplikacji dostępnej na systemy mobilne: Android, iOS: Aplikacja Librus.
Wspomniany system posiada płatny system dodatków powiększający możliwość aplikacji mobilnej, jednak ten krok nie jest obowiązkowy! Możliwe jest korzystanie z Librusa przez stronę WWW w przeglądarce mobilnej. Jeśli ktoś z Rodziców, Opiekunów młodzieży jest zainteresowany może korzystać z płatnej opcji premium dodatków Librusa.
Jednak, jak wspomnieliśmy, nie jest to konieczne! Większość czynności da się wykonać w tradycyjny sposób jak np. usprawiedliwienia nieobecności ucznia. Rodzic może wysłać wiadomość do wychowawcy poprzez Librusa albo kontakt telefoniczny.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z wychowawcami klas.
Administracja.
Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 r.
Informacje dla rodziców archiwum
Archiwalne informacje dla rodziców.
Kliknij w tytuł grupy aby wyświetlić informacje. Kliknij ponownie w tytuł grupy aby ukryć informacje - np. +ROK 2021 informacje nr 1+.
+ROK 2021 informacje nr 1+
UWAGA !Uczniowie poszczególnych klas proszeni są o rozliczenie się z użyczonych podręczników i książek w bibliotece szkolnej.
Dnia 22.06.2021r. biblioteka szkolna nieczynna! Przepraszamy!
[collapse]
|
Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 r.
Kliknij w tytuł grupy aby wyświetlić informacje. Kliknij ponownie w tytuł grupy aby ukryć informacje.
"Nasze dzieci w sieci"
Znaczenie internetu w naszym życiu stale rośnie. Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez możliwości dostępu do sieci. Jednak wraz z nowymi możliwościami jakie dają nam nowoczesne technologie, coraz wyraźniej widać także związane z nimi zagrożenia.
Zarówno ilość czasu spędzanego przed ekranem jak i inwestycje w cyfrową rzeczywistość stale rosną. Przeciętny nastolatek w swoim czasie wolnym spędza w sieci średnio prawie 5 godzin, a w weekendy czas ten wydłuża się do 6 godzin dziennie. Co dziesiąty jest online codziennie ponad 8 godzin, co piąty spędza tyle czasu przed ekranem w dni wolne od szkoły. Co szóste dziecko intensywnie korzysta z internetu po godzinie 22.00.
Młodzież w większości – ponad 90% - korzysta z internetu za pomocą smartfona. Oznacza to, że dostęp do sieci jest dla nich możliwy praktycznie bez ograniczeń, a kontrolowanie intensywności używania znacznie utrudnione. Co ważne, większość rodziców, zajętych obowiązkami, wyraźnie nie zdaje sobie sprawy zarówno z ilości czasu, który jest spędzany przez ich dzieci online jak i wielości zagrożeń, które tam na nich czekają.
Aby ułatwić rodzicom zrozumienie wagi problemu prezentujemy poniżej publikacje Akademii NASK, które można bezpłatnie pobrać z naszej strony. Każdy poradnik przedstawia jedno z wiodących zagrożeń, z którymi spotykają się nasi nastoletni użytkownicy internetu. Podaje też sposoby, jak ich unikać lub im przeciwdziałać. Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z nimi. Wierzymy, że pomogą one Państwu zapobiec wielu problemom, jakie mogą spotkać w sieci tak niedoświadczeni i nieświadomi użytkownicy jakimi są dzieci i nastolatkowie.
pedagog,
Beata Kozłowska
Zapraszamy do zapoznania się z publikacjami Akademii Nask pod adresem: publikacje akademii NASK lub bezpośrednio z poniższych odnośników:
Już od kilku dni wszyscy z niedowierzaniem, pełni niepokoju i wewnętrznego rozedrgania przyglądamy się temu, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Już pierwszego dnia, zupełnie na gorąco, pojawiło się bardzo dużo materiałów, rozmów, wypowiedzi ekspertów na temat tego, czy i jak rozmawiać z dziećmi na temat toczącego się na naszych oczach konfliktu zbrojnego... Niektóre z nich wywoływały niemałe emocje...
Pamiętajmy jednak, że dla wielu z nas to jest zupełnie nowa sytuacja, nowa rzeczywistość, w której się obudziliśmy i nowe (choć dobrze nam znane z innych sytuacji) emocje, z którymi musimy wszyscy uczyć się żyć i radzić sobie z nimi....
Poniżej zamieszczam parę linków do przydatnych materiałów na temat tego, jak rozmawiać z dziećmi na temat wojny, choć oczywiście, w sieci jest ich znacznie więcej.
Rozmowy, wypowiedzi ekspertów (kliknij w poniższe tytuły aby przejść do materiału):
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie QA
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? - Dr Karolina Appelt
Codziennik Rodzica: rozmowy z dziećmi na tematy najtrudniejsze
Artykuły:
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie?
Jak wspierać i (czy) rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie?
Z poważaniem,
Karolina Śliwińska